Kolekcjoner starych pocztówek Tadeusz Kuczyński


Stare pocztowki

Stare pocztówki pokazuję, ponieważ są ładne, mają wartość hisyoryczną i chciałbym by i inni mieli przyjemność z ich oglądania. Te pocztówki stanowią moją osobistą pamiątkę związaną z historią rodziny. Nie sprzedaję pocztówek z tej strony internetowej, ani nie kupuję.

Statystyki

Licznik na stronie pokazał 673, po pól roku działania strony. Dość dużo. Dziś 13.12.2006 zakładam statystyki Google Analitic
od 13.12.2006 do 13.12.2007 było 2 813 odwiedzających którzy razem obejrzeli 6 626 stron. DZIĘKUJĘ za odwiedziny.

27 maja 2008 dodałem nową stronę i zmieniłem wszystkie pliki. Zmiana ta wpłynęła niekorzystnie na wielkość odwiedzin. W stosunku miesiąć do miesiąca
odwiedzający 706 / 623
strony 1.330 / 1.268
powodem jest może sezonowość, kolekcjonerstwo to zabawa na długie zimowe wieczory. Dość mały entuzjazm ujawnił się po dodaniu 2 ostatnich tematów Panie i Panowie. Największym zaś zainteresowaniem cieszy się temat kraków. Dobrze by było mieć jeszcze trochę kart pocztowych z Krakowa.

22 czerwiec 2008
WP gdzie jest strona zwiększyło pojemność kont przeznaczonych na WWW. Duża to ulga, bo było 1MB, co jest bardzo malutko. W efekcie część plików była pobierana z innego serwera. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo często przeglądarki blokują obrazki z obcych serwerów (jako ochrona przed spamem reklamowym). Zapewne też wiele ludzi odchodziło z kwitkiem i z mojej strony. Dziś przywracam wszystkie pliki w jedno miejsce. Odświeży to kod na wszystkich stronach. Zobaczymy czy to Google zauważa i dadzą premię w postaci większej liczby odwiedzających?

21 lipca 2008
Dziś dodaję podstronę Kraków-2
Dostrzegłem w statystykach duży spadek odwiedzających zwłaszcza pochodzących z wyszukiwarek. Co ciekawe dokładnie widać dzień w którym to nastąpiło, granica jest bardzo widoczna. Ten dzień to 28 czerwca 2008. Zastanawiam się skąd problem. Czy to sezonowe (początek wakacji rok temu też był niewielki ruch w lecie)
Czy to zmiany na serwerze WP za większą powierzchnię słabsze indeksowanie.
pozycja w Google dla "stare pocztówki" to zaledwie 136.
dopisek 21 wrzesień 2022, teraz pozycja 55, a w wyszukiwarce grafiki 42.

23 lipca 2008
Pozycja w Google dla "stare pocztówki" 142, 2 dni i znów spadek.

23 lipca 2008
Pozycja w Google dla "stare pocztówki" 147, moje stare karty pocztowe robią się coraz cięższe i spadają w dół.
W Yahoo pozycja 225, a w Live.com nie ma mnie wcale. No dobra... tylko skąd brali się przedtem odwiedzający skoro teraz jestem na takich dalekich pozycjach lub nawet wcale?

24 lipca 2008
Nigdy strona nie była zbyt popularna w wyszukiwarkach, a więcej ludzi zawsze przychodziło z innych stron niż z wyszukiwarki. Dodałem teraz stronę do 4 bezpłatnych katalogów I zglosiłem do wyszukiwarek światowych. Szczytowy zaś punkt odwiedzin, to okres świąteczny gdzie poszukują internauci "stare kartki świątecznych" (tu jestem na top 1 w Google), a świąt zwłaszacz bożonarodzeniowych. Daje to przyrost bardzo wyróżniający się, nie do osiągnięcia przez resztę roku.

8 sierpnia 2008
w Googlach 211 pozycja.

14 wreśnia 2008 Na moją stronę został nałożony areszt w wyszukiwarce obrazków Google. Nie wiem dlaczego tak się stało, dlaczego nałożono, dlaczego zdjęto. Zmartwiłem się, że spadła mi oglądalność, teraz wypada mi się cieszyć. Ciesze się więć, że znów ktoś zagląda by oglądać moje zbiory starych pocztówek. Zobacz wykres statystyk Google.

27 listopad 2008
napisałe 4 artykuły o pocztówkach i dodałem je do katalogów presell. Google mówią, że mam przyrost odwiedzający o 50% większy niż miesiąc temu. To oczywiście moja sezonowość, że najwięcej odwiedzają ludzie karki świąteczne Niestety słabo mnie widać w wyszukiwarkach i na hasło "star pocztówki" nie ma mnie w Google, WIndows Live, Yahoo, Onecie i Gazecie. Ale jestem i to o dziwo wysoko w Alexa-3, NetSprint-8, Szukac-6, WirtualaPolska-8, Tak jakoś dziwnie, ze albo top albo całkiem nie.

pocztówkistare pocztówkistare pocztówkiwidokówkistare kartki świątecznepocztówka
alexa311
Entireweb PL
Euroseek PL1
Gazeta.pl1
Google pl1
Google world wide
InfoSeek PL1
Interia1
MSN
NetSprint814
Onet1
Szukacz48661
Windows Live
WP.pl814
Yahoo

21-02-2009
Dziś dodałem kilka stron, żeby to lekko ożywić, ale zdaję sobie sprawę z jałowości wysiłków. Bezpłatne konta to kanał dla pozycjonowania. Wejścia z wyszukiwarek to 24,44% wszystkich wejść, to najmniejsza aktywność wejść z wyszukiwarek, ze wszystkich moich stron.
Dodając teraz strony po raz pierwszy dałem mozliwość powiększania, dało to mi dodatkowych 11 podstron.
Najwięcej wejść jest na stare pocztówki tyl, ze ja się nie mogę znaleść w top 500. Nie wiem w jaki sposób ludzie jednak wchodzą, skąd w nich tak niebywała cierpliwośc.
Ogólnie sytuacja nie jest ani gorsza ani lepsza niż przed rokiem, jest zachowany ten sam poziom wizyt. I powtarzam badanie wykonane poprzednio. A zniego tylko należy się cieszyć, że nie jest gorzej i jeszcze mała iskierka pojawiłem się w Yahoo

pocztówkistare pocztówkistare pocztówkiwidokówkistare kartki świątecznepocztówka
alexa22
Entireweb PL
Euroseek PL1
Gazeta.pl1
Google pl1
Google world wide1
InfoSeek PL1
Interia1
MSN
NetSprint714
Onet1
Szukacz48671
Windows Live
WP.pl714
Yahoo25
stare kartki świąteczne stare pocztówki pocztówki pocztówka stare kartki świąteczne stare pocztowki pocztówki wielkanocne pocztowki pocztówki znad morza stare kartki kartki na nowy rok kraków na starych pocztówkach stare kartki pocztowe pocztówka znad morza stare karty świąteczne ułan i dziewczyna stare pocztówki kraków kartki bożonarodzeniowe kartki świąteczne bożonarodzeniowe pocztówki stare stare kartki bożonarodzeniowe kartki świąteczne kartki świąteczne boże narodzenie siklawa torrent stare karty pocztowe kartki boże narodzenie stare kartki swiateczne kartki nowy rok karty bożonarodzeniowe kraków na starych widokówkach stare kartki bozonarodzeniowe dawne kartki świąteczne kartki na boże narodzenie stare pocztówki warszawa częstochowa na starych pocztówkach kartki świąteczne na boże narodzenie pocztówki gór stare karty swiateczne starodawne kartki świąteczne bałwan morski boże narodzenie kartki kartki pocztowe znad morza kartki swiateczne karty pocztowe kraków stare pocztówki nowy rok kartki uzieblo henryk warszawa stare pocztówki żywioł morski

18 marca 2009

Idą święta Wielkanocne a z nimi ruch w starych pocztówkach. Oto czego u mnie szukają najczęściej.
  1. kartki wielkanocne ręcznie robione
  2. stare pocztówki
  3. szablony kartek wielkanocnych
  4. pocztówki
  5. pocztówka
  6. kartki wielkanocne
  7. stare kartki wielkanocne
  8. kartki wielkanocne robione ręcznie
  9. kartki wielkanocne szablony

Udało mi sie wychodować stronę sezonową, którą Google pokazują 2 x do roku, gdy ludzie poszukują kartek świątecznych. Choć na stronie mam i inne rzeczy, ruch zamiera prawie że do zera. Zmiana w tym roku taka, że do tej pory tylko na Boże Narodzenie, a teraz i kartki na Wielkanoc sa odwiedzane. choć był ten dział i wcześniej to jednak nie powodowały skoku odwiedzin. Co ciekawe, to obecnie moja wiodąca fraza - kartki wielkanocne ręcznie robione - to dopiero 47 pozycja w wynikach wyszukiwania. Nieprawda jakoby to ludzie sa niecierpliwi i zadowalają się tylko pierwszymi pozycjami z wyników.

To teraz do Bożego Narodzenia będzie spokój na stronie.

15 listopada 2009
Przygotowując się do szczytu świątecznego na tej stronie dodaję kolejną podstronę Kartki świąteczne bożonarodzeniowe Po raz pierwszy będzie mozliwość powiększania pocztówek.

26 grudnia 2009 Dzień przed wigilią to szczyt odwiedzin. Tym razem było to ok. 300 osób i było to 3x więcej jak przed rokiem. Z 2 podstron z kartkami bozonarodzeniowymi 2,5 raza częściej odwiedzana była starsza, choc na stronie głównej była "zajawka" do tej nowszej, jednak zadziałało, ze strsza jest juz lepiej wypozycjonowana.

19 grudnia 2010 Miło jest zaglądać do statystyk tej strony w okresie przedświątecznym. Bardzo dużo ludzi interesuje się starymi pocztówkami świątecznymi i to się wyraźnie widzi w statystykach. W tym miesiącu wzrost o około 20% w stosunku do tego samego czasu w zeszłym roku. Dodałem ostatnio kilka nowych tematów:

Teraz obrazki mają możliwość powiększania się, myślę że to ułatwia oglądanie zainteresowanym.

2-stycznia 2011 Nowy rok zaczynam nowym tematem zwierzęta Temat mam nadzieję miły i będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. Szczyt wigilijny w tym roku był równy zeszłorocznemu i tylko różnica 2 osób.

23 wrzesień 2022 Usunalem podstrone z linkami. Proponowałem na niej wymianę linków miedzy podobnymi stronami, ale to nie działało. kilka linków tam już zamieszczonych okazało się po latach prowadzacymi do nikąd w tym katalogi stron.
Teraz najwięcej linków zdobywam poprzez Pintrest.
Ustawiłem sobie alarm i co 2 tygodnie ze strony " magazyn" dodaję coś do stron.

8 listopad 2022 Dziś dodałem po jednej pocztówce do stron Uzdrowiska i Wojsko 2. Jest to dodawanie z magazynu i wg harmonogramu, że co 2 tygodnie coś. Spektakularnego wzrostu popularniości jakiegoś nie ma, ale rok ogólnie dobry. Jeszcze chcę pomyślec nad menu, gdyż w telefonie menu wypełnia na starcie 2 ekrany i to nie jest dobre, za dużo przewijania. To do zrobienia.

14 listopad 2022 Zmieniam menu, duża robota. Jakoś je też musiałem je pogrupować w działy. I tak wymyśliłem: świąteczne, miasta, miejsca, ludzie, aktywności, rozmaitosci i różne sprawy.

20 grudnia 2022 Wyrzucam ze strony reklamy Googla i skrypt statystyk. Powód mała uzyteczność, kliknięć na reklame niewiele, a utrudniają oglądanie na pewno A w statystykach to coś dziwnego. Nałożyłem statystyki Google na statystyki serwera i wg G. od póltora roku ruch na stronioe zmalał do zera, gdzy serwer nie odnotowuje takiej zmiany. statystyki strony stare pocztówki Nie muszę sledzić statystyk Google, to nie był by problem, ale G. uważająć. że nie ma ruchu na stronie obnizyły stosownie do tego ranking strony w wyszukiwarce. A przy okazji poczysciłem kod z podwójnych spacji, zbędenych znaczników, pustych linii. Drobiazgi, ale było tego dużo, zawsze kod bedzie o ułamek mniejszy, a strona szybsza.

30-03-2023 Dziś dwojakie zmiany. Dodałem metaopisy OG. Zmieniłem kolory strony na weselsze. Ostatnie 4 miesiące okazały się w statystykach spadkami. Mimo, że w listopadzie unowoczesniłem stronę, zrobiłem ją lżejszą i regularnie dodaję po 2 pocztówki co 2 tygodnie. Te wszystkie poczynania przyniosły spadki, gdy przedtem strona nie ruszana 1,5 roku stale troszeczkę zyskiwała na popularności.

Napisz do mnie mail